Szanowni Państwo, dział ten powstał w trosce o jak najbardziej skuteczną pomoc Państwa podopiecznym i liczymy na to, że dostarczy wszelkich niezbędnych informacji na temat postępowania przed i w trakcie wizyt w Centrum VetHouse.
Liczymy, że dzięki temu uda się skrócić nie tylko czas trwania procesu diagnostycznego, ale też ograniczyć do minimum ilość wizyt, a tym samym obciążenie związane z kosztami, czasem dojazdów i stresem dla pacjenta.
Chcemy również, by wiedza zawarta w artykułach pozwoliła Państwu na skuteczniejsze zapobieganie problemom zdrowotnym i wcześniejsze zauważenie niepokojących objawów. Mamy nadzieję, że będzie to podstawa dla owocnej współpracy i bardziej efektywnego leczenia, ale przede wszystkim – dłuższego życia w zdrowi dla Państwa pupili.
W celu zapoznania się z zabiegami operacyjnymi wykonywanymi w naszej placówce kliknij tutaj.
Zespół oddechowy ras krótkoczaszkowych BOAS
Na zespół oddechowy ras krótkoczaszkowych (BOAS – brachycephalic airway obstructive syndrome) składa się kilka, często współwystępujących zaburzeń funkcjonowania górnych dróg oddechowych ściśle powiązanych z budową anatomiczną u wybranych ras psów.…
Zespół rozszerzenia i skrętu żołądka
Zespół rozszerzenia i skrętu żołądka (GDV) to jeden z najpoważniejszych stanów nagłych występujących u psów. Dotyczy głównie pacjentów ras dużych i olbrzymich, lub z głęboką klatką piersiową; częściej występuje również…
Zespół Cushinga
Zespół Cushinga to zaczerpnięta z medycyny ludzkiej nazwa grupy objawów, będących wynikiem oddziaływania nadmiernej ilości hormonów steroidowych. Najczęściej towarzyszy on nadczynności kory nadnerczy. U psów, których przede wszystkim dotyczy to…
Zapalenie kanałów słuchowych
Trzepanie uszami, ocieranie głową, przykry zapach, rumień czy ból okolicy to objawy, które powinny nas skłonić do wizyty z pupilem i dokładnej oceny kanałów słuchowych, ale przede wszystkim – do…
Nadczynność tarczycy u kotów
Nadczynność tarczycy to szeroko rozpowszechnione schorzenie kotów w starszym wieku. Szacuje się że nawet 10% kotów powyżej 10. roku życia boryka się z nadmiarem hormonów tarczycowych, a seniorzy stanowią zdecydowaną…
Niedoczynność tarczycy u psów
Niedoczynność tarczycy jest jednym z najczęściej spotykanych schorzeń endokrynologicznych u psów. Szczególne predyspozycje do jej rozwoju wykazują dobermany, boksery, cocker spaniele, golden retrievery, labradory, alaskany, sznaucery minitaruowe i beagle. Do…
Badanie kału
Badanie kału u psów i kotów jest podstawowym nieinwazyjnym badaniem, które niesie ze sobą dużą wartość diagnostyczną. Pozwala na rozpoznanie inwazji pasożytów jelitowych i płucnych, w tym nicieni i pierwotniaków.…
Co zrobić, jeśli u psa pojawią się objawy niedowładu lub porażenia kończyn?
Jeśli u psa pojawią się objawy niedowładu lub porażenia kończyn zalecane jest: Natychmiastowe skonsultowanie się z lekarzem weterynarii: – W przypadku nagłego niedowładu, czas jest kluczowy. Skontaktuj się z lekarzem…
Profilaktyczne badanie ortopedyczne u młodych psów
Badanie ortopedyczne u młodych psów jest wykonywane w celu oceny zdrowia stawów i kości. Jest to szczególnie istotne u ras podatnych na problemy ortopedyczne, takie jak: dysplazja stawów biodrowych, dysplazja…