Strefa klienta

W tej zakladce znajda panstwo informacje o tym jak przebiegaja wizyty w VetHouse, jak przygotowac pupila do badania krwi lub zabiegu chirurgicznego oraz inne przydatne porady na temat naszej lecznicy! 

Wizyta w Centrum VetHouse

  • Po wejściu do lecznicy prosimy o skierowanie się od razu na recepcję, a tam o okazanie dowodu osobistego w celu ustalenia osoby odpowiedzialnej za zwierzęcego pacjenta​

  • W sytuacji gdy u zwierzęcia istnieje podejrzenie ZAGROŻENIA ŻYCIA (wypadki nagłe, zaostrzenie choroby itd.) pacjenci tacy przyjmowani są poza kolejnością! Najmocniej prosimy o wyrozumiałość! Recepcja poinformuje państwa o potencjalnym przedłużonym czasie oczekiwania na wizytę lub zaproponuje zmianę terminu wizyty.

  • Gdy przyjdzie czas na wizytę z państwa pupilem zostaną państwo wywołani przez lekarza lub technika do konkretnego gabinetu. Proszę się wiec odprężyć i spokojnie poczekać na swoja kolej. 

  • Klienci którzy dokonali rejestracji na wizytę maja pierwszeństwo - gorąco zachęcamy do telefonicznego lub internetowego umawiania na wizyty!

  • Średni czas wizyty podstawowej to 15 minut a specjalistycznej 30-60minut jednak ze względu na wnikliwe i indywidualne podejście do każdego naszego pacjenta czas ten może się wydłużyć co może poskutkować wydłużonym czasem oczekiwania na wizytę. Ponownie prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość! 

  • Prosimy o przyprowadzanie kocich pacjentów z transporterach - zmniejsza to stres zwierzęcia i jest znacznie bezpieczniejsza alternatywa nię trzymania kota na rękach (co może łatwo doprowadzić do ucieczki kota)

  • Prosimy aby wszystkie psy były przyprowadzane tylko i wyłącznie na smyczy, a podczas pobytu w poczekalni były pod stałą opieką właściciela. ​​

  • Psy agresywne prosimy o przyprowadzanie w kagańcach umożliwiających swobodne oddychanie (odradzamy kagańców materiałowych ograniczających szerokość otwarcia pyska. Psy podczas stresu dyszą wentylując się w ten sposób (psy nie pocą się na całej powierzchni ciała jak ludzie i dyszenie jest główną formą wychładzania ciała) - nie ograniczajmy możliwości oddychania oraz chłodzenia naszych psich podopiecznych!).

W sytuacji stresowej, jaką jest pobyt w lecznicy, ubranie kagańca może być znacznie trudniejsze lub wręcz niemożliwe dlatego prosimy o przyprowadzanie psów, którego potrzebują od razu w kagańcach do lecznicy!

Przygotowanie do badania krwi

  • W celu pobrania krwi do zbadnia (dotyczy wszystkich badan-hematologii, biochemii, elektrolitow, badan wykonywanych w naszej lecznicy jak i tych wysylanych do zewnetrznego laboratorium) pacjent musi byc na czczo minimum 8 godzin! W celu wykonania diagnostyki laboratoryjnej przewodu pokarmowego (np. TLI) pacjent musi byc na czczo 12 godzin!

  • Pacjenci geriatryczni (starsze psy i koty), bardzo mlode zwierzeta oraz zwierzeta w zlym stanie zdrowia moga wymagac krotszych okresow glodowki przed pobraniem krwi i w takich przypadkach prosimy o kontakt telefoniczny z lekarzem prowadzacym w celu dokladnego ustalenia!

Przygotowanie do zabiegu w narkozie lub sedacji

W sytuacji gdy nasze zwierzę musi mieć wykonany planowy zabieg w narkozie lub sedacji konieczne jest odpowiednie przygotowanie!

1. psy i koty - konieczna jest 8-12 godzinna głodówka przed planowanym zabiegiem.

Koty wychodzące prosimy o zamknięcie w domu na noc przed zabiegiem.

Dostęp do wody nie musi być w żaden sposób ograniczony przed zabiegiem. 

!!!!!króliki, świnki morskie - BRAK głodówki przed planowanym zabiegiem oraz prosimy

o przyniesienie do lecznicy ze sobą ulubionego pokarmu państwa zwierzęcia!!!!!! 

2. Prosimy o przyniesienie wraz z pupilem czegoś co będzie przypominać mu o domu podczas obecności w szpitalu np.: kocyk, legowisko, ulubiona zabawka itd. 

3. Bardzo wsakazane jest wyprowadzenie psów na spacer przed przyjęciem do szpitala na zabieg tak aby psy mogły się swobodnie i bezstresowo załatwic. Nie powinien to byc jednak bardzo forsujacy spacer!

4. Jeśli zwierzę dostaje regularnie lekarstwa - prosimy o poinformowanie osoby, która będzie przyjmowala pacjenta do szpitala o tym jakie są to leki i o której godzinie były ostatni raz podane

5. Podczas przyjmowania do szpitala prosimy o powiadomieniu o wszystkich niecodziennych lub dziwnych objawach oraz zachowaniach takich jak - biegunka, wymioty, apatia/pobudzenie, kaszel, brak apetytu, ruja u kotek i suk itd.

6. Jeśli Twoje zwierzę dostaje specjalną dietę (hypoalergiczną, alergie na jakieś składniki itd.) lub ma konkretne preferencje żywieniowe również koniecznie nas o tym poinformuj!

7. PROSIMY O STOSOWANIE SIĘ DO WSZYSTKICH DODATKOWYCH ZALECEŃ PRZEDOPERACYJNYCH JEŚLI LEKARZ JAKIEŚ ZAORDYNOWAŁ!

Jak umówic swoje zwierzę na badanie TK/USG/RTG

lub wizytę specjalistyczną?

W celu umówienia swojego zwierzęcego podopiecznego na badania z zakresu diagnostyki obrazowej (tomografia komputerowa TK, USG, RTG lub też wizytę specjalistyczną prosimy o kontakt telefoniczny z naszą lecznicą .

Badania z użyciem tomografii komputerowej TK oraz zdjęcia rentgenowskie RTG wykonywane są najcześciej w narkozie lub w sedacji  - aby właściwie przygotować swojego pupila prosimy o zapoznanie się powyżej z "PRZYGOTOWANIEM DO ZABIEGU W SEDACJI LUB NARKOZIE" i postępować według tych zaleceń.

Badania USG przeprowadzane są w zależności od rodzaju badania lub temperamentu pacjenta z użyciem sedacji/narkozy. Aby dowiedzieć się czy sedacja/narkoza jest potrzebna w przypadku państwa zwierzęcia prosimy o kontakt z naszą lecznicą. 

 

ul. Poselska 1

Rąbień AB

95-070 Aleksandrów Łódzki

woj, łódzkie

Polska

42 235-17-05

509-730-728

info@centrumvethouse.pl