Centrum Vet House

Godziny przyjęć Pon-Pt 9:00-20:00      Sob 9:00-14:00
ul. Poselska 1 Rąbień AB 95-070 Aleksandrów Łódzki

STOMATOLOGIA

Ocena właściwego stanu jamy ustnej to nieodzowny element profilaktyki zdrowotnej każdego zwierzęcia domowego. Stany chorobowe dotyczące zębów, przyzębia i dziąseł są równie powszechne jak w medycynie ludzkiej, jednak często niosą dużo poważniejsze konsekwencje, a ich świadomość wśród opiekunów nie jest wystarczająca. Po części wynika to z natury zwierząt domowych – koty nie mogą sobie pozwolić na okazywanie słabości, w tym bólu; psy często uczą się tolerować przewlekły ból i zapalenie, pomimo ruszających się zębów czy zaawansowanego kamienia i dopiero na wizycie dowiadujemy się o powadze sytuacji.

 

W Centrum VetHouse stawiamy przede wszystkim na profilaktykę i edukację opiekunów – dzięki odpowiedniej pielęgnacji i systematycznym badaniom przeglądowym mamy szansę zapobiec pogłębieniu problemu, zmniejszyć rozległość zabiegów stomatologicznych i uniknąć utraty zębów.

 

W trosce o Państwa podopiecznych oferujemy konsultacje dotyczące właściwej higieny jamy ustnej, prowadzimy diagnostykę przyczyn immunologicznych, zakaźnych i onkologicznych, wykonujemy zabiegi profilaktyczne (tzw. sanacja jamy ustnej) oraz zabiegi interwencyjne, w tym zamknięte i chirurgiczne ekstrakcje zębowe.

 

Dzięki unitowi stomatologicznemu jesteśmy w stanie działać skuteczniej i szybciej, skracając czas zabiegu, a RTG stomatologiczne pozwala nam na lepsze jego zaplanowanie.

 

Jako że większość zabiegów stomatologicznych dotyczy pacjentów starszych, na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo znieczulenia, oferując zabiegi z zastosowaniem narkozy wziewnej.

 

Wykonujemy również zabiegi operacyjne dotyczące patologii stawu skroniowo-żuchwowego, złamań i zwichnięć żuchwy oraz z zakresu onkostomatologii.

Zadzwoń teraz